Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to pierwsza po Wielkanocy okazja do obdarowania najmłodszych prezentami. Zarówno dzieciaki jak i handlowcy doskonale o tym wiedzą, z rozmysłem podsuwając rodzicom coraz to nowsze oferty promocyjne najmodniejszych zabawek i sprzętów edukacyjnych. Wielu rodziców czuje się przytłoczonych i w nadmiarze impulsów ze świata, zapomina o tym, że Dzień Dziecka to przecież doskonała okazja na pogłębienie więzi ze swoim synem lub córką i wspólne spędzenie czasu, niekoniecznie podczas rozpakowywania drogiego prezentu, którym obdarowany znudzi się w ciągu kilku tygodni.

Proponujemy alternatywę – zaskoczcie swoje dzieci i zafundujcie im niezapomniany weekend pełen niespodzianek! Rozpocznijcie od wysłania kartki na Dzień Dziecka, która będzie zawierać nie tylko życzenia, ale także informacje odnośnie sobotniej wyprawy. Wszystkie wskazówki ukryjcie w rebusie lub zadaniach matematycznych, których wynik będzie równocześnie koordynatami miejsca, w którym zacznie się zabawa. Możecie w ten sposób przygotować cały szereg zadań, które dziecko będzie musiało odgadnąć, aby poznać prawdziwy cel wycieczki. Kiedy już dotrzecie do ostatniego puntu, nie zapomnijcie obdarować swojego potomstwa nagrodą – prezentem oraz słodyczami. Możecie też zakończyć dzień wspólną wyprawą na waszą ulubioną pizzę – po całym dniu biegania i główkowania nad kolejnymi zagadkami, wasze brzuchy głośnym burczeniem nie dadzą wam o sobie zapomnieć!

kartki na dzień dziecka

Jeżeli jednak pogoda nie dopisze, możecie świetnie bawić się również w zaciszu własnego mieszkania. Skorzystajcie z okazji i zaproście na podwieczorek najlepszych kolegów i koleżanki waszych pociech. Wspólnie z ich rodzicami przygotujcie tematyczne smakołyki, np. upieczcie ciasteczka z ulubionymi bohaterami bajek lub ozdóbcie tort wszystkimi kolorami tęczy! Możecie przygotować także zestaw zadań i konkursów z nagrodami – dzieciaki będą się świetnie bawić, rywalizując ze sobą w zabawach zręcznościowych, odpowiadając na pytania z wiedzy szkolnej czy też popisując się swoimi talentami artystycznymi.

Dzień Dziecka obchodzony jest w Polsce od ponad 60 lat, jednak nie ma ustalonej formy czy rytuałów. Dzięki temu co roku każdego malucha może spotkać coś nowego – zarówno ze strony rodziców, jak i organizacji społecznych urządzających zabawy w centrum większości dużych miast kraju. Przypomnijcie też rodzinie o możliwości wysłania maluchom kartki na Dzień Dziecka – dzieciaki się ucieszą z życzeń od dziadków oraz wujostwa, zwłaszcza jeżeli nie będą mogli się z nimi spotkać w tym dniu osobiście. A przede wszystkim, drodzy rodzice, rozluźnijcie się trochę i obudźcie w sobie dziecko, choćby na ten jeden dzień!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kartki dla dzieci, kartki na dzień dziecka i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.