11 listopada – imieniny Marcina

Imieniny Marcina – pamiętaj o życzeniach

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości oraz świętujemy imieniny Marcina. Marcin to jedno z najpopularniejszych imion w Polsce. Do Marcina można zwracać się zdrobniale Marcinek, Cinek, Cinio. Imię pochodzi z języka łacińskiego od słowa Martius – przynależący do Marsa. W związku z tym to imię jest związane z Marsem – bogiem wojny.

Różne są daty świętowania imienin Marcina: 30 stycznia, 13 kwietnia, 8 października, 24 października, 3 listopada, 11 listopada, 7 grudnia, 29 grudnia. Jednak najpopularniejszą datą jest 11 listopada.
Popularne osoby o imieniu Marcin to: Marcin Prokop, Marcin Daniec, Marcin Wasilewski, Marcin Dorociński.

Szczególnie hucznie i uroczyście imieniny Marcina obchodzone są w Poznaniu. Główna ulica miasta to ulica św. Marcina, właśnie tam odbywa się coroczny pochód i festyn z okazji imienin Marcina. Nieodłącznym elementem święta Marcina jest objadanie się marcińskimi rogalami. Obchody dnia świętego Marcina to ulubione święto wielu poznaniaków.

Pamiętaj, aby 11 listopada wysłać życzenia imieninowe do Marcina. Jeśli nie masz pomysłu jak to zrobić wyślij kartkę imieninową. Na Kartki.pl możesz wysłać kartki elektroniczne z okazji imienin lub tradycyjne kartki drukowane. Przekonaj się w jak szybki i prosty sposób możesz sprawić radość znajomemu. Zobacz elektroniczne kartki imieninowe na Kartki.pl.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kartki na imieniny i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.