Imieniny Elżbiety

Imieniny Elżbiety – 19 listopada

Imieniny Elżbiety obchodzimy w drugiej połowie listopada. Jest wiele dat, kiedy Elżbieta ma swoje święto:  18 czerwca, 4 lipca, 8 lipca, 21 października, 5 listopada, 14 listopada, 17 listopada. Jednak 19 listopada to najpopularniejsza data imienin Eli.

W Polsce imię Elżbieta często jest nadawane dziewczynkom, prawdopodobnie stąd pojawiło się tak wiele zdrobnień od tego imienia: Ela, Eliza, Elka, Elunia, Elza, Elżbietka, Elunia, Beta, Betka, Bieta, Bietka, Halszka, Ilza, Liza. Najbardziej znane kobiety noszące to imię to:  Elżbieta II, Elżbieta Jakubiak, Elżbieta Czyżewska, Elżbieta Jaworowicz.


Samo imię Elżbieta pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza – Bóg jest moja doskonałością. Do tego imienia przypisana cyfra to jeden, która symbolizuje samodzielność, indywidualizm. Zazwyczaj Elżbieta jest introwertyczką. Jest to kobieta opanowana, która ma swoje zdanie.

Spraw radość swojej żonie, koleżance, dziewczynie, mamie i wyślij kartkę z okazji imienin Elżbiety. Na Kartki.pl możesz wysłać bezpłatne kartki elektroniczne oraz tradycyjne kartki drukowane. Przekonaj się jak szybko możesz to zrobić nie wychodząc z domu. Wystarczy, że wybierzesz grafikę, dodasz własny tekst z życzeniami i ustawisz datę wysyłki. Imieninowe kartki to zawsze sprawdzony i doskonały pomysł na prezent.

Przysłowia polskie z imieniem Elżbieta:
Dzień Elżbiety da orędzie, czy ta zima sroga będzie.
Na Elżbiety kiedy leje, złe latu robi nadzieje.
Na świętą Elżbietę bywa śnieg nad pietę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kartki na imieniny i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.