Dzień matki

Dzień matki.

Dzień matki już 26 maja. Przypominając Wam o tym prezentujemy najlepsze ciekawostki ze świata i Polski na temat mam.

Mama – ciekawostki i rekordy mam.

1. Ośmioraczki! Nadya Suleman to matka, która mając sześcioro dzieci poddała się zapłodnieniu in vitro. Wówczas okazało się, że w jej brzuchu rozwija się aż 8 (osiem!) pociech. W jej ogromnym brzuchu zagościły ośmioraczki. Jej poród odbierało, aż 18 lekarzy dzieci ważyły od 850 gram do 1,5 kg.

2. Najstarsza matka. Najstarszą matką świata została Hiszpanka Carmela Bousada, mając 66 lat i 358 odni urodziła bliźnięta. Było to w grudniu 2006 roku.

3. Rekord urodzin. Rekordzistką wśród mam, które wydały własne potomstwo jest Fiodorowa Wasilijewa (1707-1782) z Rosji. W latach około 1725-1765 urodziła aż 69 dzieci z czego dwoje z nich zmarło w okresie niemowlęcym. Każda ciąża rekordzistki była mnoga a Fiodorowa zaszła w ciąże 27 razy! Wydała na świat 16 par bliźniąt, siedmiokrotnie trojaczki i czterokrotnie czworaczki!

4. Najmłodsza mama. Najmłodszą matką zostła Peruwianka Linda Medina. Urodziła dziecko mając 5 lat, 7 miesięcy i 21 dni.

5. Rekord jednoczesnego karmienia piersią. Rekord w jednoczesnym karmieniu piersią został pobity w 2007 roku. Wówczas to na Filipinach ponad cztery tysiące matek zebrało się aby karmić swoje maluchy piersią. Niektóre matki przygarnęły do siebie po dwoje niemowlaków.

6. Matka, która urodziła największe dziecko.W 2009 roku na Sumatrze w Indonezji matka urodziła chłopca, który ważył aż 8,7 kg i miał aż 62 cm wzrostu!

Ale każda z naszych mam ustanowiła swój własny rekord w opiece nad nami. Pamietajmy o tym 26 maja i postarajmy się odwdzięczyć jej w szczególny sposób. Pozostawmy trwałą pamiątkę, która przywoła wspomnienia i okaże miłość i szacunek – składając życzenia na dzień matki wyślijmy do niej wyjątkową laurkę – drukowane kartki z życzeniami i własnym zdjęciem w środku… a możemy zrobić to nie wychodząc z domu na pocztę – tutaj.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dzień Matki, Kartki - ciekawostki i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.