Dzień pocałunku

Światowy Dzień Pocałunku – 6 czerwca.

Święto, które obchodzone jest również 6 lipca. To jedno z wyjątkowo przyjemnych świąt, choć nie jest tak hucznie obchodzone jak inne, z roku na rok zyskuje coraz więcej rozgłosu.

Temat pocałunku cieszy się popularnością nie tylko wśród zakochanych przez cały rok. Widać to szczególnie w ilości dodawanych i przesyłanych kartek. Kartki z pocałunkiem i kartki miłosne to motywy na każdą okazję, rekordziści codziennie, każdego dnia wysyłają min. jedną miłosną kartkę do swojej ukochanej połówki…

kartki milosne

Pocałunek – Ciekawostki.

W skład jednego pocałunku wchodzi: 61 miligramów wody, 0,7 miligramów białka, 0,16 miligramów hormonów, 0,45 miligramów soli i 0,76 miligramów tłuszczu.

Namiętny pocałunek sprawia, że nasz mózg wysyła sygnały do nadnerczy, które zaczynają produkować endorfiny, które to substancje odpowiedzialne są za uczucie szczęścia! Serce zaczyna mocniej bić a nasze ciało jest bardziej wrażliwe na wszelkie bodźce.

Podczas całowania w organizmie następuje istna eksplozja korzystnych reakcji. Tętno wzrasta do ok. 120 uderzeń na minutę, podnosi się też temperatura ciała. Poprawie ulega ukrwienie i dotlenienie komórek. Pocałunek wspomaga produkcję insuliny i przemianę materii. Również system odpornościowy zostaje wzmocniony. Kto często się całuje, ten rzadziej choruje na grypę i wrzody żołądka oraz dwunastnicy. Całowanie też odchudza, jeden namiętny pocałunek spala ok. 12 kcal a Ty ćwiczysz 39 mięśni twarzy ;-)

Więcej kartek dotyczących pocałunku

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kartki - ciekawostki, Walentynki i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.