Halloween

Halloween już wkrótce!

Halloween świętowane jest 31 października. Święto jest szczególnie popularne w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii, Anglii. Nazwa Halloween oznacza wigilia Wszystkich Świętych. Odpowiednikiem katolickim są Zaduszki.

Wiele jest zabaw i tradycji obchodzenia święta Halloween. Zazwyczaj dzieci przebierają się za potwory, wiedźmy, wampiry chodzą po domach i zbierają słodycze. Głównym symbolem święta jest wydrążona dynia w kształcie maski, w środku umieszczone jest światełko. Dynia służy do dekoracji domu. Pozostałe elementy dekoracyjne to imitacje czaszek, szkieletów oraz postaci znane z horrorów. Z Halloween związane są przeróżne zabawy z wróżbiarstwem. Najpopularniejsza jest zabawa w łapanie jabłek. Przy pomocy zębów należy wyłowić pływające w wodzie jabłka. Jeśli wyłowione jabłko będzie nieuszkodzone to gwarantowane jest szczęście w przyszłym roku.

Jeśli organizujesz imprezę Halloween wyślij swoim znajomym wyjątkowe zaproszenia na Halloween. Na Kartki.pl umieszczone są zaproszenia drukowane oraz zaproszenia wirtualne na zabawę Halloween. Wystarczy tylko dodać tekst zaproszenia i możesz już wysłać gotowe zaproszenia na imprezę Halloween.

W Halloween możesz sprawić niespodziankę swoim bliskim. Wyślij im drukowane kartki lub kartki elektroniczne na Halloween. Na Kartki.pl znajdziesz kartki elektroniczne i kartki drukowane do których możesz wstawić własny tekst z życzeniami lub możesz skorzystać z naszej bazy wierszy, życzeń i cytatów.

Duchy, strzygi i upiory,
Dziś harcują, toczą spory.
Kogo to dziś upolują,
Komu figla zaserwują.
Duchów tych się trzeba bać,
Nie wiesz, co się może stać!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Halloween i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.