Kartki urodzinowe

Życzenia urodzinowe i kartki urodzinowe.

Urodziny – skąd pochodzi zwyczaj świętowania urodzin.

Świętowanie urodzin sięga czasów starożytnego Rzymu. Świętowano wówczas ku czci Geniusza, dlatego wówczas chrześcijanie zwalczali ten zwyczaj a sami ochodzili i świętowali imieniny oraz rocznicę śmierci bliskiej osoby.

Obecnie w Europie i Ameryce nieodłącznym atrybutem dnia urodzin jest tort urodzinowy, na który wbijane są świeczki, które ilością odpowiadają liczbie lat jubilata. Ten natomiast powinien zdmuchnąć wszystkie jednym dmuchnięciem. Wówczas wszyscy goście śpiewają specjalną przyśpiewkę dla jubliata – w Polsce “Sto lat“, w USA “Happy Birthday to You”. W niektórych krajach urodziny ważnych postaci historycznych traktowane są jako święta państwowe.

W Polsce najhuczniej obchodzonymi urodzinami jest 18-stka. Wszystko z tego powodu, że jest to wiek, kiedy nastolatkowie otrzymują prawa dorosłych.

Kartki urodzinowe.

Kartki urodzinowe w każdym kraju wysyłane są wyjątkowo chętnie. To jeden z szybszych i ładniejszych sposobów na okazanie przyjacielowi – znajomemu, że pamiętamy o jego święcie. Tematyka kartek zawsze uzależniona jest od wieku jubilata, najwięcej humoru mają zawsze kartki na 18 stkę.

kartka na 18stke

Życzenia urodzinowe.

Życzenia urodzinowe przesyłane są na kartkach i składane osobiście. Najbardziej popularne życzenia urodzinowe, to:

- sto lat
- spełnienia marzeń
- wszystkiego najlepszego

Na stronie www.KARTKI.pl jeszcze więcej urodzinowych kartek, życzeń i cytatów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kartki flash, Kartki urodzinowe i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.