Nadchodzą Walentynki !!!

Czas na życzenia walentynkowe 2011 i kartki…

1. Kartki walentynkowe

Walentynki powinny być obchodzone codziennie, ale to oficjalne święto jest tylko w lutym. W tym roku przygotowane kartki elektroniczne podzielone zostały na kartki statyczne, kartki flash i kartki video, w sumie ponad 1132 eKartki !

kartki na walentynki

2. Życzenia walentynkowe.

Próżno łuk napina Amor zuchwały.
Nieczuła ta Pani na jego strzały.

To takie proste, wystarczy wybrać z naszej bazy życzenia walentynkowe które się podobają i wstawić je na kartkę. Udostępniliśmy też wierszyki, cytaty, przysłowia.
Na ten wyjątkowo romantyczny dzień, już wcześniej wybierz karteczkę, która najbardziej Ci się spodoba. Możesz dodać też własne zdjęcie, wstawić życzenia i wysłać jako katkę… Twoja “druga połowa” będzie zachwycona.

Walentynki, to także niespełniona miłość, o czym też pomyśleliśmy udostępniając Wam i kartki i teksty.

Czy wiesz, że:

- W okresie walentynek liczba wysyłanych kartek na całym świecie przekracza miliard!? (Kartki.pl też tu mają swój udział)
- Najdroższa kartka walentynkowa kosztowała 250000 dolarów! Kartka została zrobiona z prawdziwego złota, w połączeniu z diamentami i szmaragdami. Kartkę wysłał  Arystoteles Onanis, a odebrała ją jego wybranka – Maria Callas.
- Pierwsza kartka walentynkowa to miłosny list księcia Orleanu. W roku 1415 napisałe list miłosny do swojej żony, będąc więźniem w londyńskim Tower.
- Kartki walentynkowe masowo produkowane są od 1848 roku, czyli już od 163 lat! Założycielką firmy, która drukowała kartki na walentynki była Esther Howland w amerykańskim mieście Worcester.
- Rekordowy pocałunek trwał 30 godzin 59 minut i 21 sekund! Było to w 2001 r. Zakochani podczas bicia tego rekordu spalili po 7436 kalorii!

Życzymy udanych walentynek ;-)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Walentynki i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.