Andrzejki

Andrzejki 2011

Andrzejki – to magiczny czas imprez i wróżb, które odbywają się w nocy z 29 na 30 listopada. Jest to doskonała okazja do spotkania się ze znajomymi. Andrzejki to ostani moment na zorganizowanie imprezy przed rozpoczęciem Adwentu. Ciekawym pomysłem jest przygotowanie oryginalnych zaproszeń na imprezę andrzejkową. Na KARTKI.pl jest szeroki wybór zaproszeń. Możesz przygotować zaproszenia elektroniczne lub zaproszenia drukowane. Takie zaproszenia można również wstawić na swoim profilu na portalach społecznościowych.

Wróżby andrzejkowe w Polsce są znane od dawna. Kiedyś wróżyły sobie tylko niezamężne panny, obecnie już nawet w przedszkolach organizowane są zabawy andrzejkowe. Najpopularniejsze wróżby to lanie wosku przez dziurę od klucza na wodę. Wzór jaki wyjdzie, oznacza przyszły wykonywany zawód. Druga zabawa to ustawianie butów od ściany do progu drzwi.

30 listopada to także dzień imienin Andrzeja. Andrzej to popularne imię w Polsce, w związku z czym każdy z nas ma jakieś kolegę o imieniu Andrzej. Należałoby pamiętać o nich 30 listopada poprzez wysłanie życzeń imieninowych. Szczególnie miłe i niezapomniane będą życzenia w postaci kartki drukowanej z okazji imienin Andrzeja lub imieninowej kartki elektronicznej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Święta nietypowe i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.