Mikołajki

Mikołajki – 6 grudnia

Mikołajki to jedno z najbardziej ulubionych świąt dzieci. 6 grudnia w Polsce obchodzimy imieniny Mikołaja – popularnie nazywane Mikołajkami. Mikołaj podrzuca prezenty nocą z 5 na 6 grudnia . Zazwyczaj zostawia je pod poduszką, w bucie lub skarpecie zawieszonej na kominku. Prezenty otrzymują tylko grzeczne dzieci. Natomiast dzieci, które były nieposłuszne otrzymują od Mikołaja rózgę.

Mikołaj znany jest na całym świecie. Jest to pulchny staruszek z bardzo długą białą brodą. Ubrany jest w czerwony płaszcz, a na głowie nosi ciepłą czerwoną czapkę. Święto Mikołaja popularne jest na całym świecie pod różnymi nazwami: Santa Clause – w Stanach Zjednoczonych, Babbo Natale – we Włoszech, Heilige Nicolaus – Niemcy, Mikulas – Czechy, Julemanden – Dania. W Rosji Mikołaj jest nazywany Dziadkiem Mrozem, który razem ze Śnieżynką przynosi dziesciom prezenty.

W Mikołajki można sprawić bliskiej osobie wyjątkowy prezent. Na Kartki.pl znajdziesz śliczne mikołajkowe kartki elektroniczne i kartki drukowane na Mikołaja. Do wybranej garfiki możesz wstawić własny zabawny wierszyk lub specjalne życzenia mikołajkowe. I ty możesz zostać Mikołajem, wystarczy, że wyślesz kartki mikołajkowe. Na naszej stronie dostępne są również wyjątkowe zaproszenia na Mikołajki w wersji elektronicznej i drukowanej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mikołajki i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.