Barbórka

Barbórka 2011

Barbórka to bardzo popularne święto w Polsce, które obchodzimy corocznie 4 grudnia. Jest to święto górników. 4 grudnia głównie na Śląsku odbywają się uroczystości związane z obchodami święta. Barbara to patronka ludzi, którzy pracują przy eksplozjach, czyli np. górników, saperów, marynarzy.

4 grudnia to także imieniny Barbary. Imię Barbara pochodzi z języka greckiego od słowa barbaros -cudzoziemka. Imię Barbara jest bardzo popularne w Polsce i ma ono wiele form zdrobniałych: Basieńka, Barbarka, Bachna, Basia, Basiunia. Barbara to osoba pewna siebie, samodzielna. Basia lubi podróżować i poznawać nowe miejsca.

Na Kartki.pl dostępne są ciekawe kartki na święto Barbórki. Zaskocz swoją koleżanką o imieniu Barbara i wyślij jej kartkę z okazji imienin. Do wyboru masz u nas kartki elektroniczne oraz kartki drukowane stworzone specjalnie na imieniny Barbary. Do kartki możesz wstawić własne życzenia czy zdjęcie. Z pewnościa taka karteczka sprawi radość i będzie niezapomnianą pamiątką.

Przysłowia na święto Barbórki:

“Kiedy Barbórka po wodzie w Boże Narodzenie po lodzie

“Barbórka swiętna o górnikach pamięta”

“Gdy górnik pracuje w nocy to mu Święta Babórka stoi do północy”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Barbórka, Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.