Boże Narodzenie już wkrótce…

Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych świąt w całym roku. W religii katolickiej, obchodzi się je uroczyście, celebrując kolejną rocznicę narodzin Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Poza tym, dla wielu rodzin jest to także jeden z niewielu momentów w całym roku, kiedy mogą w spokoju i ciszy spędzić ze sobą kilka chwil, ciesząc się bliskością i miłością. Ale Boże Narodzenie ma także specjalne znaczenie dla najmłodszych, którzy w tym magicznym czasie nieustannie wypatrują pierwszej gwiazdki i wiercą się niecierpliwie podczas wigilijnej kolacji, myślami uciekając do podarunków leżących pod choinką.

Zanim jednak w naszym progu stanie Święty Mikołaj, przed nami jeszcze cztery tygodnie Adwentu – czasu przygotowań, zakupów i świątecznej gorączki. Jest to także czas skupienia i oczekiwania na przyjście Zbawiciela, dlatego podczas liturgii w Kościele Katolickim kapłani przywdziewając fioletowe szaty. Najbardziej charakterystycznym punktem tego okresu są roraty – specjalne nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny. Msze roratne odbywają się codziennie o świcie lub wieczorem. Wierni, zwłaszcza młodzież i dzieci, na eucharystię przynoszą ze sobą specjalnie przygotowane lampiony, których światełko ma wskazywać Chrystusowi drogę do naszego serca.

Adwent to także moment, w którym każdy z nas wyrusza na poszukiwanie prezentów na Gwiazdkę. Żeby ułatwić sobie zadanie, warto przygotować listę prezentów i zrobić mały “wywiad” wśród najbliższych – dzięki temu nie będziemy musieli się bać, że nie trafimy w gust tych, których pragniemy obdarować. Połowa grudnia to także najlepszy czas na wysyłanie bożonarodzeniowych życzeń. Kartki bożonarodzeniowe w naszej wielkiej bazie już drżą z ekscytacji i czekają, aż wyślecie je do swojej rodziny i przyjaciół! Wybierzcie jedną z nich, dodajcie własne zdjęcia oraz życzenia (możecie także skorzystać z naszych propozycji), ustawcie odpowiednią datę wysyłki i gotowe!

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Boże Narodzenie, Kartki drukowane, Kartki świąteczne, Mikołajki i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.