Ciekawostki o kartkach

Ciekawostki o kartkach.

Policja w Japonii zatrzymała bezdomnego, który wykradał ze skrzynek pocztowych kartki z życzeniami. 46-letni Masahiko Yamada usprawiedliwiał się, iż kradł pocztówki by poprawić sobie nastrój i nie czuć się tak samotnie w okresie świątecznym. Szczególnie zależało mu na kartkach, na których – zgodnie z najnowszą modą – wydrukowano zdjęcia całych rodzin, składających życzenia adresatowi. – Chciałem popatrzeć na rodzinne zdjęcia innych ludzi by nie czuć się tak przeraźliwie samotnie w sytuacji, gdy jestem sam, bez domu i rodziny – tłumaczył policji z Fuji w prefekturze Shizuoka.

Warto więc upewnić się czy nasi znajomi nie czują się samotni i na wszelki wypadek wysłać nawet elektroniczne kartki dla przyjaciół.

Jeśli chcemy przekazać im coś więcej – możemy wybrać kartki drukowane, do których tak jak w Japonii mamy możliwość wstawić fotkę całej rodziny lub paczki przyjaciół – my to wydrukujemy i wyślemy… Pomysł niezły nie tylko na urodziny ;-)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kartki - ciekawostki i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.