Kartki świąteczne

Kartki świąteczne to nieodłączny element każdych Świat Bożego Narodzenia. Mimo, iż od kilku lat tradycja wysyłania kolorowych pocztówek powoli zaczyna ustępować innym, nowocześniejszym formom przekazu informacji, wciąż wielu z nas decyduje się przekazać najserdeczniejsze życzenia właśnie w ten sposób.

Nie do końca wiadomo, kto pierwszy wysłał świąteczna kartkę z życzeniami. Historia zapamięta z pewnością sir Henry’ego Cole’a, dyrektora Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie. Pełniąc tak odpowiedzialne stanowisko, sir Cole musiał dbać o stosunki z wieloma osobami i pamiętać o złożenie im świątecznych życzeń. Zamiast odręcznie wypisywać liściki bożonarodzeniowe, sprytny arystokrata zamówił u malarza rysunek z życzeniami. Obrazek przedstawiał wznoszącą toast rodzinę i opatrzony był napisem “A Merry Christmas and a Happy New Year to You”. Nadmiar przygotowanych kartek został błyskawicznie rozprzedany i w następnym roku Anglicy zasypali pocztę kolorowymi kartkami ze świątecznymi życzeniami.

Wysyłanie kartek to wspaniała tradycja. Dzięki drukowanej kartce, każdy z nas może złożyć życzenia zamieszkałej daleko rodzinie czy przyjaciołom. Szeroki wybór wzorów świątecznych kartek pozwala dobrać życzenia idealnie do osoby, która ma być obdarowana. Przekonajcie się sami i wyślijcie jedną z drukowanych kartek, które znajdziecie w naszym serwisie! Kartki świąteczne z KARTKI.PL możecie okrasić nie tylko własnym tekstem życzeń, ale także dodać do nich swoje zdjęcia. Zaskoczcie rodzinę i wyślijcie w tym roku kartkę!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Boże Narodzenie, Kartki świąteczne, Mikołajki i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.