Świąteczne życzenia wprost spod choinki!

Choinka od wielu lat jest symbolem Bożego Narodzenia. Sosnowe lub jodłowe drzewko w każdym z nas budzi radosne wspomnienia i sprawia, że uśmiechamy się na jego widok. Kupowanie i ozdabianie drzewka to prawdziwy zwiastun świąt i jeden z wielu przedświątecznych obowiązków, który cała rodzina wypełnia bez marudzenia!

Tradycja, która nakazuje nam przynosić do domu i ozdabiać leśne drzewko, wywodzi się z czasów przedchrześcijańskich. Już w starożytności, wiecznie zielona choinka uznawana była za symbol wieczności i nieustannego odradzania się. Na początku średniowiecza chrześcijanie odrobinę zmodyfikowali tę wiarę i zaczęli dopatrywać się w niepozornym drzewku także symbolu rajskiego drzewa, którego owoc skusił Ewę. Dzięki temu stała się  głównym rekwizytem podczas wystawianych 24 grudnia misteriów opowiadających o wygnaniu z Raju. Tradycję tę podkreślało także przyozdabianie choinki jabłkami.

W Zachodnie Europie ubieranie choinki upowszechniło się w XIX wieku. Do Polski tradycja przywędrowała z Niemiec, gdzie stała się popularna za sprawą Marcina Lutra. Dziś już nikt nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez choinki, przyozdobionej lampkami i bombkami. Strojne drzewko jest także częstym motywem wykorzystywanym na świątecznych kartkach, papierze prezentowym oraz witrynach sklepowych. Jeżeli w tym roku pragniesz złożyć życzenia świąteczne także bliskim z daleka – wyślij im kartkę! Skorzystaj z naszej bazy i znajdź kartki bożonarodzeniowe z pięknie przyozdobionymi choinkami, które nie tylko spowodują uśmiech na twarzach odbiorców, ale także nadadzą Twoim życzeniom iście świątecznej atmosfery!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Boże Narodzenie, Kartki świąteczne, Mikołajki i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.