Kartki na dzień matki

Kartki na dzień Matki.

26 maja – Dzień Matki. Warto o tym pamiętać bez względu na wiek, bo to ona poświęcała się gdy byliśmy przez 9 miesięcy pod jej serduszkiem, nikt inny jak ona nie rozumie tak dobrze, nikt inny jak ona nie poświęcił tylu chwil, aby zapewnić nam ciepło, miłość i bezpieczeństwo gdy jeszcze nie wiedzieliśmy nic o świecie…

Dzień Matki obchodzony jest prawie na całym świecie i wszędzie bez względu na wiek jest to doskonała okazja aby w tym szczególnym dniu odwdzięczyć się mamie za to co dla nas zrobiła i udowodnić, że o tym pamiętamy! Z pewnością będzie to dla niej bardzo miłe.

W Dniu Matki oprócz życzeń składanych często przez telefon warto pomyśleć o jakimś wyjątkowym i niestandardowym prezencie – upominku, który często ma większa wartość sentymentalną niż materialną. Doskonałym przykładem może być Drukowana kartka na Dzień Matki.

Drukowane Kartki – Dzień Matki

Bez wzgledu na to czy jesteśmy dziećmi czy dorosłymi – możemy wybrać grafikę kartki, wstawić do jej środka np. nasze zdjęcie z mamą… my to wydrukujemy i wyślemy pod wskazany adres. Nie ma chyba takiej mamy, dla której nie będzie taka niespodzianka wyjątkowym prezentem przyciagającym moc wspomnień i sentymentów! Z całą pewnością taka kartka przyniesie więcej radości i uśmiechu niż zwykłe życzenia wysłane przez sms lub wypowiedziane w przelocie przez telefon lub inne mniej lub bardziej trafione prezenty na dzień matki.

Dzień mamy

Kartki na dzień matki – więcej…

Dzień Matki – ciekawostki z Polski i ze świata…

- Kraków to pierwsze miasto w Polsce, w którym po raz pierwszy obchodzono Dzień Matki. Było to w 1923 roku!

- Tradycją w Jugosławii na Dzień Matki jest wchodzienie dzieciaków ukradkiem do sypialni rodziców, (w zabawie) przywiązywanie mamy do łóżka by po obudzeniu się mogła ona “odkupić się” u dzieci słodyczami które powinny wcześniej zostać przygotowane.

- Dzień Matki w innych krajach nazywa się:
we Francji – La Fete de Meres,
w Japonii – haha no hi,
w Hong Kongu – mu quin jie,
w Arabii Saudyjskiej – Yaum ul-umm,
w Danii – Mors Da,
w Finlandii – aidipayiva.

Dzień Matki w przeszłości.

Specjalne dni wyjątkowych mam świętowano już w starożytności. Mieszkańcy Starożytnej Grecji organizowali festiwal dla matki greckich bogów – Rei a mieszkańcy starożytnego Egiptu co roku czcili Izydę – matkę faraonów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dzień Matki, Kartki - ciekawostki, Kartki drukowane i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.